reklama

Policie má nové vozy pro měření rychlosti na dálnicích

Česká policie dnes dostane nové neoznačené vozy Škoda Superb, které jsou určeny speciálně pro měření rychlosti na dálnicích. Ve světě stíhají policisté silniční piráty i s pomocí Bugatti Veyron, Porsche nebo Lamborghini.

38 superbů
zobrazit více

Policie si ve středu přebere prvních 19 Škod Superb 2.0 TSI. Další devatenáctku získá později. Tyto benzinové čtyřválce postupně nahradí starší šestiválcové modely a také výběhové VW Passaty. Jsou v civilní úpravě a slouží především k měření rychlosti na dálnicích. K tomu má dopravní policie k dispozici také několik desítek Octavií.

800 milionů
zobrazit více

Podle koncepce rozvoje policie do roku 2020 se ročně vydá za nákup nových automobilů, včetně nákladních, kolem 800 milionů korun. Přitom na to, aby se policejní flotila plně modernizovala, by prý byly potřeba dvě miliardy.

3000 vozů
zobrazit více

Zhruba tolika auty se služebním polepem včetně terénních Škodovek Yeti nebo Hyundai iX35 disponují čeští policisté. Do výbavy patří i BMW i8. V posledních letech se ale každoročné několik set z nich obměňuje.

809 SUV
zobrazit více

Značky Hyundai Tucson měla postupně převzít česká policie podle rámcové smlouvy, kterou uzavřela loni na jaře s distributorem Hyundai Motor Czech. Z kontraktu se ovšem stal bolehlav pro obě strany - policie si terénních vozů do léta objednala jen 95 a další už koupit neplánovala, což jí rámcová smlouva umožňuje. Hyundai se proti tomu ohrazoval. Už dřív od něj policie koupila na 150 vozů iX35, někteří policisté si ale stěžovali, že auta v lehčím terénu, pro který byla určena, neobstála.

Příklady policejních stíhačů ve světě

Čeští policisté se mohu těšit na nová auta, na řadě místech ve světě má ale policie k dispozici ještě o třídu lepší výbavu. Všichni pak mohou závidět vozový park policii v Dubaji, kde mají strážci zákona k dispozici mj. Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Ferrari, Audi R8 a další skvosty.

reklama