reklama

Potomci bohatých podnikatelů si oblíbili parkúr. Ve skákání se obrací miliardy

Parkúr je sport, který v minulosti pěstovala hlavně šlechta a důstojníci v armádě. Dnes v tradici pokračují i potomci bohatých podnikatelů, velkou popularitu má mezi arabskými šejky. V parkúrovém skákání se obrací miliardové částky a to nejen za koně, ale také servis kolem nich.

úvodní obrázek

Nejnovější přírůstek v Kellnerově stáji

O koně Catch me If You Can, kterého vlastnil podnikatel v jezdectví a nákladní dopravě Paul Schockemöhle, měl zájem také Bill Gates, který za něj nabízel osm milionů eur. Český miliardář Petr Kellner ho přeplatil, údajně dvoucifernou částkou (zhruba čtvrt miliardy korun). Závodní klisnu poslední čtyři roky jezdí 25letá Laura Klaphakeová, hvězda německého národního mužstva a bronzová medailistka z mistrovství světa. Anna Kellnerová má po ní už druhého koně, od stejného majitele získala i valacha Silverstone G.

Nejdražší koně na světě

Parkúrová elita míří do Prahy

Na konci letošního roku se v Praze setká světová parkúrová špička. V rámci Global Champions Prague PlayOffs 2018 se v O2 Areně od 13. do 16. prosince představí 16 nejlepších týmů v parkúrovém skákání ze série Global Champions League a v soutěži jednotlivců pak vítězové šestnácti jednotlivých akcí v průběhu sezony.

3miliony eur

Získá vítězný tým z akce v pražské O2 Areně (76 milionu korun), nejlepší jednotlivec 1,25 milionu eur (32,5 milionu korun).

11,5milionu eur

Je celková dotace akce - součet vyplacených odměn. V přepočtu je to 293 milionů korun.

O parkúrovém skákání

Parkúrové skákání je jezdecký sport, ve kterém se jezdec na koni snaží v co nejkratším čase s co nejmenším počtem chyb projet překážkovou trasu, do hodnocení se může promítat i styl. Na olympijských hrách se objevil poprvé v roce 1900, dlouho byl doménou hlavně armádních jezdců. Překážky mohou mít výšku až 165 centimetrů. Specifická je i povinná móda s tímto sportem spojená. Počítá se se například se sakem barvy pouze černé, tmavě modré, tmavě zelené nebo červené.

Dcery bohatých, které si oblíbily parkúr

Jennifer Gates 22 let

Nejstarší dcera zakladatele Microsoftu patří ke zkušeným závodnicím v parkúru. Studentka na Stanfordu jezdí od svých šesti let a našla si v jezdeckém prostředí také partnera, jímž je egyptský jezdec narozený v Chicagu Nayel Nassar. Rodiče jí pořídili rovněž koňskou farmu o rozloze 124 akrů ve Westchesteru ve státě New York.

Eve Jobs 20 let

Zakladatel společnosti Apple Steve Jobs léta bojoval s Billem Gatesem v počítačovém byznysu, dnes spolu soupeří dcery obou bohatých mužů v parkúru. Nejmladší dcera Eve už sbírá první úspěchy v závodech a k dispozici má i špičkové zázemí - v roce 2016 jí její matka za 15 milionů dolarů zakoupila ranč ve floridském Wellingtonu, který je považován za “Mekku” parkúru.

Anna Kellnerová 22 let

Dcera nejbohatšího Čecha Petra Kellnera je trojnásobnou juniorskou mistryní republiky, reprezentantkou a od loňska účastnicí Global Champions. V parkúru závodí od 12ti let. Nyní startuje za český tým Prague Lions, kde jezdí rovněž několikanásobný mistr republiky Aleš Opatrný. Letos získala dva nové koně - Silverstone G a Catch me If You Can. Jejím snem je závodit na olympijských hrách.

Athina Onassisová 33 let

Vnučka slavného rejdaře Aristotela Onassise má poblíž Bruselu přes 60 koní s nimiž se pravidelně účastnila závodů. Větších úspěchů ale nikdy nedosáhla. V roce 2012 si dokonce poranila páteř a rok nemohla závodit.

reklama