Jaké investiční příležitostí nabízí developeři a realitní fondy:

investujte s developery investujte s developery

INVESTICE DO REALIT

Vítejte na stránkách nového projektu Hospodářských novin, které přináší interaktivní přehled o investičních možnostech v oblasti realit v České republice.

Nemovitosti jsou vnímány jako jedna z bezpečných investic, které mohou přinášet pravidelný výnos a dlouhodobé zhodnocení vložených peněž. Vedle přímého nákupu domu či bytu lze investovat do nemovitostí prostřednictvím realitních fondů, dluhopisů developerských společností či jiných cenných papírů.

Přehled, který připravuje tým ekonomických redaktorů, je doplňován o pravidelně aktualizované zpravodajství z realitního byznysu.

TOP REALITNÍ FONDY 2017

Přehled realitních fondů, které jsou dostupné investorům na českém trhu, podle jejich výnosu, velikosti a míst působnosti.

Fondy Retailové

Fondy kvalifikovaných investorů

DEVELOPEŘI a DLUHOPISY

Ke spuštění projektu nás inspiroval růst nabídky investičních instrumentů, které umožňují developerům získávat finanční zdroje nad rámec obvyklých bankovních úvěrů. Tato nabídka se setkává s pozitivní odezvou mezi drobnými investory, kteří v době nízkých úroků na spořicích účtech hledají nové možnosti, jak co nejbezpečněji zhodnotit své úspory.

Tématu se podrobně věnuje samostatný článek „Dluhová jízda“ v sekci Související články. Pod ním naleznete stručný návod, jak lze tyto cenné papíry koupit.

Denis Chripák, Leoš Rousek 14. 8. 2017 Další infografiky